KRAKÓW: +48 789 277 337 krakow@spokobox.eu
WARSZAWA: +48 601 551 550 warszawa@spokobox.eu

Regulamin (Kraków)

 

 1. Przedmiotem niniejszego regulaminu jest określenie warunków korzystania z cateringu dietetycznego w serwisie SpokoBOX.eu, zwanego dalej „Cateringiem”. Catering jest prowadzony przez Operatora: Anna Starnawska FHU Cichy Gaik, ul. Ratajów 124, 32-090 Słomniki, NIP 6821142678. Operator oferuje dostarczanie posiłków o obniżonej wartości kalorycznej przygotowanych według Metody Równowagi Metabolicznej, która stanowi chronioną własność intelektualną.
 2. Dostarczane zestawy składają się posiłków zapakowanych w oddzielne pojemniki. Posiłki przeznaczone do podgrzania są zapakowane w czarne pojemniki przeznaczone również do podgrzewania w kuchenkach mikrofalowych, jednak nie w piekarnikach. Przed podgrzaniem należy wykonać kilka nakłuć w folii ochronnej. Przezroczyste pojemniki nie nadają się do podgrzewania w żadnym urządzeniu i powinny być usunięte przed podgrzaniem. Wszystkie potrawy powinny być przechowywanie w maksymalnej temperaturze +4 stopie Celsjusza i powinny być spożyte w ciągu 36 godzin.
 3. Zamówienie odbywa się drogą telefoniczną lub e-mailem. Zamówienie uznaje się za przyjęte po jego zwrotnym potwierdzeniu do Klienta. Pierwsza dostawa następuje nie wcześniej niż 3 dni robocze po zaksięgowaniu wpłaty bądź odebraniu potwierdzenia przelewu. Potwierdzenia należy wysyłać na adres mailowy krakow@spokobox.eu. Czas dostawy obejmuje przedział minimum 1 godziny i jest ustalany indywidualnie. Zmiany oraz ewentualne zawieszenie na czas do 2 tygodni z powodu choroby jest możliwe również z wyprzedzeniem 3 dni roboczych.
 4. Możliwe jest korzystanie z Cateringu po konsultacji z lekarzem i pod jego stałym nadzorem przez Klientów:
 • chorujących na cukrzycę i niestosujących insulinoterapii,
 • z nietolerancją glutenu,
 • karmiących piersią – poczynając od 6 tygodnia po urodzeniu dziecka,  przy dobrym stanie zdrowia,
 • cierpiących na alergie pokarmowe,
 • cierpiących z powodu przewlekłych chorób nerek,
 • będących pod stałą opieką lekarską z innych przyczyn.

Z Cateringu nie mogą korzystać osoby:

 • chorujące na nowotwór złośliwy (raka),
 • chorujące na cukrzycę i jednocześnie stosujące insulinoterapię,
 • przejawiające psychiczne zaburzenia odżywiania, takie jak anoreksja, bulimia, ortoreksja,
 • będące w ciąży,
 • karmiące piersią, jeśli nie upłynęło jeszcze 6 tygodni od narodzin dziecka
 • osoby poniżej 15 roku życia.
 1. Catering w wersji 5-posiłkowej stanowi zbilansowane całodzienne posiłki i zaleca się Klientom jedzenie wyłącznie dostarczonych produktów. Dodatkowo zaleca się picie co najmniej 2 litrów niesłodzonych napojów dziennie.
 2. Klienci stosujący Catering, a mający szczególne zaburzenia metaboliczne, mogą nie osiągnąć oczekiwanego spadku masy ciała. W takich przypadkach zalecamy konsultację lekarską i wdrożenie zalecanego leczenia.
 3. Operator nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikające ze spadku lub braku spadku masy ciała.Opłata za program następuje przelewem bankowym za cały okres programu z góry. Wpłatę należy wnieść na rachunek o numerze 14 8614 0001 0000 0001 7835 0001 w banku BS Słomniki.
 4. Płatności kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzone są za pośrednictwem Serwisu PayU.
 5. Faktura VAT jest wystawiana na życzenie Klienta i wysyłana e-mailem na adres wskazany przez Klienta.
 6. Dostawy realizowane są od poniedziałku do soboty z wyłączeniem dni ustawowo wolnych w godzinach 5:00-10:00. Klien jest zobowiązany do określenia co najmniej jednogodzinnego czasu dostaw w godzinach 5:00-10:00. Zestaw na niedzielę dowożony jest razem z zestawem sobotnim. Obszar bezpłatnych dostaw obejmuje Warszawę. Poza tym obszarem dostawy są możliwe za pobraniem dodatkowej indywidualnie ustalonej opłaty. Klient ma możliwość zmiany adresu i czasu dostawy nie później niż 48h roboczych przed dostawą. Zmiana jest uznana za przyjętą po zwrotnym potwierdzeniu przyjęcia zmiany. Harmonogramy dostaw na dni świąteczne są określane osobno.
 7. Operator nie ponosi odpowiedzialności za nieodebranie dostawy przez Klienta w ustalonym przedziale czasowym oraz miejscu. W przypadku niedostarczenia posiłków w ustalony sposób z winy Operatora, Operator zobowiązuje się do automatycznego wydłużenia programu o jeden dzień.
 8. Składający zamówienie potwierdza, iż zapoznał się i akceptuje wszystkie warunki niniejszego regulaminu.